Гіалуронова кислота для підтримки водного балансу ...
18.07.2022
Гіалуронова кислота - речовина, яка має велику молекулярну масу, за рахунок цього здатна притягувати і утримувати велику кількість молекул води, що значно перевищує розмір її молекул. Головною функцією гіалуронової кислоти є збереження води в тканинах.
Гіалуронова кислота синтезується в людському організмі, правда після 25 років її кількість поступово знижується і виробляється все менше. При нестачі вологи шкіра та інші органи починають старіти.
Вперше цей компонент виявили в 1934 році, він був отриманий зі склоподібного тіла ока великої рогатої худоби. Згодом його почали отримувати з півнячих гребінців. Сьогодні гіалуронову кислоту отримують шляхом ферментації злаків.
У косметології, а також для виробництва косметики використовують кілька видів гіалуронової кислоти:
- низькомолекулярну (проникає в усі шари шкіри, повністю наповнює їх вологою);
- середньомолекулярну (зволожує і утримує вологу під роговим шаром);
- високомолекулярну (притягує вологу з навколишнього середовища, створює бар'єр на поверхні шкіри).
На етикетках баночок з косметикою, зазвичай, гіалуронова кислота позначаються наступним чином: hyaluronic acid, hydrolyzed hyaluronic acid, sodium hyaluronate.
Крім зволожуючих властивостей гіалуронова кислота має ряд інших переваг:
- перешкоджає випаровуванню вологи, захищає шкіру від навколишнього середовища;
- покращує пружність і тонус шкіри;
- сприяє утворенню колагену та еластину;
- зменшує кількість зморшок, скорочує глибину;
- покращує транспортування корисних компонентів по всьому організму.
Косметику з гіалуроновою кислотою можна сміливо використовувати в домашніх умовах, вона нешкідлива для нашої шкіри. Добре поєднується з іншими інгредієнтами (вітамінами, кислотами, маслами).
При використанні засобів з гіалуроновою кислотою в опалювальних сезон або влітку, коли дуже спекотно і повітря сухе, наносіть косметику вологими руками, а після використання розпорошіть на обличчя термінальну воду. Це захистить шкіру від зворотного ефекту, при нестачі вологи в навколишньому середовищі - кислота може витягати вологу з організму назад.