Саліцилова кислота (бета-гідрокислота / ВНА)
05.06.2023
Саліцилова кислота, компонент, який можна зустріти у складі очищуючих засобів, тонерів, пілінгів, сироваток, точкових засобів, кремів для обличчя. Основним джерелом даного компонента є кора верби або кислота може бути синтезована хімічним шляхом.
Працює ВНА-кислота як усередині пор, так і на поверхні шкіри.
Усуває такі недосконалості:
⁃ висипання;
⁃ закупорені пори;
⁃ постакне;
⁃ нерівний тон та рельєф.
Дана кислота розчиняє забруднення в порах, зменшує запалення, очищує від ороговілих клітин, усуває чорні крапки, зменшує виділення шкірного жиру, запобігає утворенню нових прищів. Тому косметика з ВНА-кислотою ідеально підійде власникам жирної та проблемної шкіри, а також буде ефективна у лікуванні акне.
Ще однією дією саліцилової кислоти є її здатність боротися з першими ознаками старіння. Кислота працює з потемненнями та пігментацією, покращує текстуру шкіри, зменшує товщину рогового шару та глибину поверхневих зморшок.
Косметику із ВНА-кислотою можна використовувати щодня або за потребою. Найкраще наносити на ніч, оскільки кислоти можуть підвищити фоточутливість шкіри через постійне відлущування рогового шару. Тому потрібно обов'язково захищати шкіру засобом із SPF незалежно від сезону, а особливо при використанні активів у догляді.
Поєднувати цю кислоту рекомендується з АНА-кислотою, разом вони забезпечують повноцінну ексфоліацію та оновлення клітин.
Важливо враховувати, що використання саліцилової кислоти має свої обмеження та побічні ефекти. Вона може спровокувати подразнення шкіри у власників чутливого типу або при використанні високих концентрацій. Так само ВНА-кислоту варто уникати людям з алергією на цю речовину, маленьким дітям та вагітним жінкам.
Максимально допустима концентрація засобів із ВНА-кислотою для домашнього використання - до 2%, а pH до 4. Але почати знайомство з кислотою рекомендуємо з меншої концентрації.
Паралельно з кислотами, щоб не допустити зневоднення шкіри, дуже важливо використовувати зволожуючі продукти на основі гіалуронової кислоти або інших подібних за дією компонетів.